268 mil za 110 hodin + stoupání 11 km, to je Spine Race v podání Pavla Palonce

268 mil za 110 hodin + stoupání 11 km, to je Spine Race v podání Pavla Palonce

Přesně tenhle pozoruhodný výkon znamenal pro našeho reprezentanta první místo v nejdelším (cca 400 km) ultra běžeckém závodě v Anglii. Ale zúžit hodnotu výkonu pouze na délku, převýšení a čas není fér. Překonávání sama sebe je o mnoho a mnoho těžší, když se potýkáte s neustále podmáčeným terénem, sami se v něm musíte orientovat a seshora na vás v lepším případě pouze prší. V tom horším sněží a je k tomu mráz. Pavel začal svůj závod zkušeně a s rozumem. Vždyť zde startoval už po páté a dva z předchozích ročníků dokázal vyhrát. Více než dobrou přípravou jsou pro Pavle bezesporu závody adventure race, kterých do roka absolvuje několik a svou délkou se Spine race velmi podobají. Konkurenti především z řad britských elitních ultraběžců si na Pavla ale vždy brousí zuby, a snaží se udržet vítězství doma. I tentokrát dva z nich více než polovinu závodu okupovali dvě přední místa před Pavlem. Příroda ale v závěru přitvrdila, sněhu bylo tolik, že místy nebylo možné vůbec běžet, ale jen pochodovat a to nakonec hrálo ve prospěch našeho závodníka. Oba Britové extrémní podmínky nezvládli a postupně odstoupili za závodu, zatímco Pavel dokázal překonat všechny těžkosti a cíle dosáhl nakonec vítězně za 110 hodin. Gratulujeme Pavlovi a přejeme hodně dalších úspěchů!

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR