Beskydská sedmička – M ČR v horském maratónu jednotlivců i dvojic

Beskydská sedmička – M ČR v horském maratónu jednotlivců i dvojic

Už jen těžko se v oblasti outdoorového sportu najde někdo, kdo by neznal tento legendární extrémní horský ultramaratón. Však má také za sebou právě 10 let historie! A už od počátku se tento závod konal vždy na přelomu srpna a září. I letos tomu nebylo jinak, závodníci odstartovali na 101 km dlouhou trať s převýšením cca 5500 m v pátek 27. srpna. Tentokrát ale bylo přece jen několik věcí jinak. Kromě dodržování všelijakých hygienických pravidel se přistoupilo i k organizaci startu ve vlnách, po intervalech, takže první startující vyběhli na trať už v 15:00 a poslední až ve 22 hodin. Start byl z Třince a cíl tradičně ve Frenštátu p.R.

I přes mnoho komplikovaných pravidel a nových podmínek se podařilo akci velmi dobře zvládnout a každý z více než 1500 účastníků si akci užil podle svých představ a možností. Opět byly zaznamenány pozoruhodné cílové časy, které dokazují, že tento sport je neustále na vzestupu a věnuje se mu stále více lidí.

Výsledky a stejně tak i video a fotogalerie jsou k vidění jak na webu tak na sociálních sítích této akce: WEB, FB

Absolutním vítězem a mistrem ČR v mužích se stal Matěj Beneš v čase 11 hodin a 20 minut. V ženách se titulem mistryně ČR může nově pyšnit Hana Holoubková, která vládla závod za 13 hodin a 35 minut!

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR