Češi na MS ADVENTURE RACE 2021 uspěli!

Češi na MS ADVENTURE RACE 2021 uspěli!

Tato vrcholná akce světového formátu se po roční odmlce v roce 2020 vrátila opět do kalendáře a dějištěm MS se letos stala španělská Galicie. Až na výjimku tvořenou týmy z Austrálie, kde byla přísná karanténa, se závodu zúčastnili opět reprezentanti z celého světa. A startovní listina se zaplnila do posledního místa, dosáhla počtu 90 čtyřčlenných týmů! závod se konal mezi 2 až 9/10, limit pro zdolání byl plných 7 dní.

Španělští pořadatelé mají už dostatek zkušeností s pořádáním světových akcí a tak se dal očekávat profesionálně naplánovaný sportovní zážitek. V souladu s tradičním pojetím AR byly naplánovány velmi náročné, dlouhé etapy, které společně tvořili trasu dlouhou přes 600 km se stoupáním 17 350 metrů a podobným klesáním. Etap bylo pouze 7 a v rámci několika z nich byly navíc stanoveny vložené úkoly/disciplíny. Celou trasu bylo nutné absolvovat nonstop a dodržet několik stanovených časových bran. Jinak byly týmy přeloženy na zkrácenou trasu nebo vyloučeny ze závodu.

205 km tvořil trekking/běh, 290 jízda na MTB a 105 km na kajaku. Pro orientaci v terénu byly použity mapy v měřítku 1:25 000. Týmy byly jako vždy čtyřčlenné a v každém týmu jeden člen minimálně musel být opačného pohlaví.

Česká Republika vyslala do boje 2 týmy, z nichž jeden nedokončil závod pro zranění. Další tým BlackHill měl slušné papírové předpoklady pro umístění v TOP 10 a to se nakonec také povedlo. BlackHill ve složení Jaroslav Krajník, Pavel Kurz, Tereza Rudolfová a Tomáš Petreček vybojoval skvělé 5. místo s časem 4 dny 12 hod a 29 min! Mistrem světa se stal švédský armádní tým SAFAT s časem 4 dny 2 hod a 1 min. Týmy na prvních pozicích naspaly jen několik málo hodin během celého závodu a rekonvalescence pak probíhala po několik dnů až týdnů.

Kompletní výsledky z akce jsou k nalezení ZDE

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR