Češi na MS AR v Austrálii uspěli!

Češi na MS AR v Austrálii uspěli!

V australském Shoalhavenu minulý čtvrtek odstartovalo mistrovství světa v adventure race, extrémním expedičním závodě čtyřčlenných týmů, v nichž musí figurovat alespoň jedna žena. Přestože od startu uplynulo už přes pět dní, do cíle se zatím dostala zhruba jen třetina závodních kvartet. Čeští zástupci i přes velkou konkurenci drželi kontakt s čelem závodu a nakonec si připsali umístění těsně za nejlepší desítkou.

Titul mistrů světa již potřetí v řadě získali novozélandští Seagate. Na stupních vítězů je doplnily dva americké týmy. Dvě česká kvarteta BlackHill (Jaroslav Krajník, Pavel Kurz, Roman Šinkovský, Barbora Válková) a Salomon-Suunto (Marek Navrátil, Jan Císař, Jan Obuškevič, Tereza Rudolfová), která dlouhodobě patří k širší světové špičce, zaujala 13. resp. 15. pozici. Na trase strávili 113 resp. 115 hodin!

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR