České barvy se na MS AR 23 neztratily!

České barvy se na MS AR 23 neztratily!

A to doslova i do písmene. Správná navigace je totiž základním prvkem tohoto ultra náročného sportu, jenž klade před účastníky mnoho fyzických i psychických výzev, které je nutno překonat

Tým AR Czech Republic II se díky své zkušenosti a skvělé navigaci probojoval postupem času až na skvělé 20. místo v cíli! V konkurenci 107 týmů z celého světa je to úctyhodný úspěch. Michal Horáček, Katka Matějů, Pavel Štryncl, a Marek Navrátil (pořadí osob stejně jako na fotce výše) strávili v závodě 174 hodin a konečná naměřená délka trasy se zastavila na 1013 km!

Fotky a report Marka Navrátila nejdete na jeho FB profilu

Vítězem závodu a Mistrem světa se stal švédský tým SAFAT, který trasu zvládl překonat za 118 hodin, druhý byl tým Vidaraid ze Španělska (124 hodin) a třetí estonský tým, ACE/La Sportiva (127 hodin)

Celkové výsledky jsou ZDE

Tým Black Hill s Tomášem Petrečkem, Jaroslavem Krajníkem, Zuzanou Weissovou a Pavlem Kurzem bohužel nedorazil do cíle. Většina členů týmu se střídavě potýkala již od úvodních hodin se zdravotními komplikacemi. I když se snažili těžkosti překlenout a bojovat co nejdéle s nepřízní osudu, rozhodli se nakonec pro odstoupení ze závodu během jeho druhého dne. Ne všechny závody mívají šťastný konec. A tom se podrobněji rozepisuje Zuzka, které poskytla svou psanou reportáž a my ji zde zveřejňujeme (Vzpomínky na Afriku).

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR