CZECH ADVENTURE RACE 22

CZECH ADVENTURE RACE 22

Status tohoto závodu je Mezinárodní mistrovství ČR v extrémním závodě družstev a Akademické mistrovství ČR v extrémním závodě družstev. Co se za tímto závodem vše skrývá? Ve stručnosti jsou to hlavně tyto dispciplíny: trek, horská kola, kánoe, skalní lezení, slanění, via ferrata, orientační běh, plavání… Délka celého závodu je okolo 500 km a časový limit je 75 hodin.

Závod je otevřen i mezinárodním týmům a tak bývá hojná účast závodníku i z více kontinentů. Letošní účast byla rekordní se startovní listinou čítající okolo 25 týmů. Přesto se nakonec povedlo uspět domácím závodníkům, kteří zaujali 1. (HSK Benecko) a 3. místo (SK SP Kylešovice). Mezi ně se dokázal vklínit nizozemský tým Masanga racing.

Chcete-li se dozvědět více, běžte na web CZAR

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR