Czech adventure race – MČR týmů

Czech adventure race – MČR týmů

CZAR je skutečným vrcholem outdoorové sezóny v České republice, pokud jde o extrémní závod týmů v dobrodružných závodech a survivalech. Už více než 15 let nemá podobný závod v Česku podoby, pokud jde o kombinaci délky, rozmanitost disciplín a týmový prvek. Letos byl z organizačních důvodů závod posunut z tradičního termínu na konci srpna až do poloviny září (15. – 18. 9.) Tím se zkomplikovala možnost účasti české outdoorvé špičky a reprezentace, která se v této době připravovala na závod Mistrovství světa ve španělské Galícii. Otevřela se tak možnost úspěchu pro další české týmy a samozřejmě i zahraniční, protože toto MČR je otevřené i jim.

Trasa hlavního závodu letos měla 444 km, byla opět určena pro 4 členné týmy (min. jedna z nich žena) a hlavní disciplíny byly MTB, trek/běh, kajak, lezení, lanové aktivity, ferata, OB. Limit na zvládnutí trasy byl 75 hodin!

Jako vedlejší závod pro širší sportovní obec byl také připraven pro dvojice Mini ADVENTURE RACE, který měl časový limit 18 hodin a trasu něco málo přes 100 km.

V hlavním závodě nakonec zvítězil slovinsko-chorvatský tým v čase 47h a 23 min. Druhý byl v cíli český tým EPO/HSK Benecko cca o hodinu později.

Kompletní výsledky a info najdete přímo na webu závodu CZAR

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR