Czech adventure race – Slapy

Czech adventure race – Slapy

Letošní mistrovství ČR v adventure racing proběhlo jako tradičně na přelomu srpna a září. Dějištěm tohoto nejtěžšího týmového expedičního závodu v ČR se tentokrát stala oblast Slapské přehrady a okolí. Trať závodu mívá typicky mezi 400 – 500 km a týmy ji zdolávají mezi 50 – 75 hodinami pěšky, na kole, na lodích s různými vloženými disciplínami (lezení, lanové aktivity apod). V každém týmu musí být nejméně jedna žena!

Během závodu musí závodníci prokázat svou fyzickou a psychickou připravenost, individuální dovednosti, ale i schopnost týmové spolupráce. Stačí, aby jen jeden člen týmu nezvládl nástrahy závodu, a skončí snažení celého týmu.

Závod je mezinárodním mistrovstvím ČR v extrémním závodě družstev a je zařazen do evropského poháru AREuroSeries.

Nejlepšími týmy byly:

1. UA AR Team Ukraine 48:05
2. CZE Salomon-Suunto CZ AR 51:25
3. CZE HSK Benecko / Sport nás baví 53:30

Souběžně s mistrovským závodem také každoročně probíhá kratší varianta MINI adventure race, který má limit 18 hodin a je pro dvojčlenné hlídky. Nejlepší dvojice, které si dokázaly poradit s nástrahami MINI AR byly:

Kategorie muži:

1 Čelovky Lucifer 13:50
2 EventyrTeam 16:46
3 LOST 17:16

Kategorie mix:

1 Silvini Madshus Team / EPO 14:35
2 Běhal v dešti 16:48
3 Sabris 17:52

Kategorie ženy:

1 EPO Luciferky 17:13
2 Flower Power 17:49
3 EPO Bushwhacker Gals 17:33

 

Detailní výsledky všech kategorií jsou k vidění na WEBU závodu

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR