Hannah EPO Survival – závod dvojic

Hannah EPO Survival – závod dvojic

8. ročník tohoto populárního závodu se statutem Mistrovství ČR dvojic se konal v termínu 24. – 25. května 2019. Start závodu byl tradičně v sobotu ve 3:00 ráno. Limit je 13 hodin a centrum závodu bylo v Kempu Svatá Kateřina – Chotěvice u Trutnova.

Zhruba 260 závodníků ve 130 týmech muselo překonat náročnou trasu s volným pořadím kontrol. O vítězi rozhoduje počet bodů nasbíraných v průběhu závodu. Disciplíny mají časová okna, ve kterých je možné dané disciplíny plnit, a tak získávat další body. Takže je nutné správně naplánovat trasu.

Závodníci se orientují dle turistické mapy, ve které mají vyznačenou trať s kontrolními body, mezi kterými se pohybují předepsaným způsobem (pěšky, na kole, na bruslích…) a plní vložené disciplíny (lezení, lanové překážky, skoky do vody aj.) Během závodu musí závodníci prokázat svou fyzickou a psychickou připravenost, individuální dovednosti, ale i schopnost týmové spolupráce.

V kategorii mužů patřily už tradičně k nejlepším reprezentanti ČAES:

Ženskou kategorii rovněž ovládly tradiční jména českého outdoorsportu:

A nejinak tomu bylo i v kategorii mixových dvojic:

Fotografie ze závodu jsou k vidění ZDE

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR