Highlander extreme race 2019

Highlander extreme race 2019

Jsou pořadatelé, kteří se i přes těžkou finanční situaci a komplikované hledání sponzorů nevzdávají a pořádají své tradiční akce stále znovu každým dalším rokem. K takovým akcím patří i Highlander, který je klasickým závodem outdoor extreme sportu už po 22 let! Jde o nízkorozpočtový závod, kde se počet účastníků pohybuje maximálně do 100 osob, ale účastní se jej pravidelně silné reprezentační jádro, které zde může dobře prověřit své schopnosti. Nicméně je těžké získat pro takovou akci mediální pozornost, která by přitáhla zájem sponzorů. Proto si pořadatelé zaslouží hluboké uznání a díky.

Letošní ročník se uskutečnil s podtitulem „návrat ke kořenům“, protože centrum závodu bylo umístěno do Větrného Jeníkova, kde před lety závod začínal a také svým pojetím odpovídal závodům z doby před 20 lety.

Disciplíny, které na závodníky pravidelně čekají, jsou tyto:

 1. Terénní běh
 2. Orientační běh
 3. Horské kolo
 4. Lezení
 5. Kajaky

Nejúspěšnější a nejvšestrannější závodníci v jednotlivých kategoriích byli:

Muži

 1. Jan Obuškevič (3:27:44)
 2. Jakub Chaloupský (3:34:06)
 3. Pavel Kurz (3:41:15)

Ženy

 1. Barbora Chaloupská (3:31:45)
 2. Zuzana Weissová (3:48:42)
 3. Pavlína Chaloupská (4:04:20)

Dvojice

 1. Bušek Štěpán, Lopourová Marie (4:25:01)
 2. Kopecký David, Paulíček Michal (4:34:16)
 3. Poledna Miroslav, Polednová Hana (4:43:24)

 

Máte-li zájem podívat se na fotogalerii, která dobře vykresluje atmosféru závodu, klikněte SEM

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR