KATUSHA – RAKETOVÝ ZÁVOD ŠTAFET V OUTDOOROVÝCH DISCIPLÍNÁCH

KATUSHA – RAKETOVÝ ZÁVOD ŠTAFET V OUTDOOROVÝCH DISCIPLÍNÁCH

Obdobou legendárního rakouského závodu Dolomitenmann je česká Katusha. Tento závod má velmi podobnou skladbu: běh do vrchu cca 3,9 km (lesní cesta, sjezdovka, asfalt cca 0,6 km), paragliding (běh k lanové dráze a na startoviště, let s převýšením 500 m přes jeden otočný bod, přistání na přesnost), MTB (cross – country 20,2 km, lesní a šotolinové cesty, asfalt 0,8 km) + závěrečná týmová disciplína. Svou délkou sice nevypadá na první pohled příliš extrémně (cca 30 km dohromady), ale jedná se o velmi rychlý štafetový závod, který vyžaduje obrovské nasazení a týmovou souhru. Ve vedlejší kategorii si může zazávodit i jednotlivec na všech uvedených disciplínách. Jsou také připravené doprovodné hravé soutěže a hry pro zájemce i z řad divácké veřejnosti, což přispívá k atraktivitě celé akce.

Kdo uspěl mezi cca 50 štafetami a kdo mezi 20 jednotlivci dohledáte na tomto WEBU

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR