Krkonošský survival aneb 20 hodin v zimě

Krkonošský survival aneb 20 hodin v zimě

KS je výjimečný především tím, že jde o zimní 20 hodinový scorelauf (volný postup mezi stanovišti), kde závodí tříčlenné týmy pěšky, a (nebo) na sněžnicích a (nebo) na běžkách v kategoriích muži, ženy a mix. Zároveň jsou na trase umístěna stanoviště se speciálními úkoly, které týmy mohou (ale nemusí) absolvovat. Na účastníky čeká 60–120km. Dle jejich výkonnosti, vlastního rozhodnutí a plánování. Roli tedy hraje i správná volba strategie a načasování. Závodu se každoročně účastní i top týmy z oblasti outdoorového sportu v Česku. Množství sněhu v horách letos umožnilo použití běžek na mnoha místech, i když start závodu probíhal za deštivého počasí z Vrchlabí. Do cíle na Chatě Kara dorazily jako první tyto týmy:

Kategorie muži:

  1. BlackHill (Krajník, Petreček, Kurz)
  2. Salomon/Suunto (Štryncl, Kotyk, Navrátil)
  3. CZAR (Vaněk, Bloudek, Lorenz)

Kategorie mix:

  1. Hory doly EPO (Procházková, Bonk, Turek)
  2. SWAMP Children (Jenelíková, Korobko, Orlov)
  3. Řeporyjští sršáni (slavík, Slavíková L., Slavíková S.)

Kategorie ženy:

  1. EPO Luciferky (Ryantová, Borůvková, Kovaříková)

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR