Krkonošský survival – M ČR v zimním přírodním víceboji

Krkonošský survival – M ČR v zimním přírodním víceboji

Outdooroví mutlisportovci nezahálí ani v zimě. Už šestý ročník Krkonošského survivalu přiláká 24. března téměř stopadesát závodníků na svůj start. A nejde jen tak o ledajaký závod. Svým časovým limitem 18 hodin se řadí mezi náročné závody, zvlášť v zimních podmínkách, kdy teploty přes noc klesají hluboko pod bod mrazu. Start závodu je již tradičně naplánován na 22 hodinu pátečního večera a tříčlenné týmy mají 18 hodin na zdolání cca 120 km trati. Závod má formu tzv. score-laufu, takže pokud týmy vyhodnotí, že pro ně bude lepší některé kontrolní body vynechat, mohou si cestu zkrátit. Pohybovat se mohou závodníci jednak během po svých nohou, také mohou používat sněžnice či běžky. Tvrdou zkouškou odolnosti bude brod řeky, na který navazuje bouldering s lanovými aktivitami. Mezi účastníky bude česká outdoorová špička, ale i méně zkušení závodníci, kteří se chtějí poprat především s vlastní vůlí.

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR