Liberecký survival v Českém Dubu

Liberecký survival v Českém Dubu

Dějištěm 6. ročníku Libereckého survivalu se stal Ještědsko-kozákovský hřbet v okolí Českého Dubu. Závod tradičně sestával ze dvou samostatných etap. První, noční, měla limit 2 hodiny a odstartovala ve 22:00 hod. v pátek. Druhá, denní etapa, začala v 9:00 a končila v 17:00 v sobotu. Během limitu musí závodníci zvládnout několik náročných sportovních disciplín, ale také dovednostní a mentální zkoušky. Nelehkým úkolem mnoha týmů (dvojic), je zvládnout v daném limitu celou navrženou trasu a všechny disciplíny, za které se získávají body do celkového hodnocení. Nerozhoduje tedy pouze rychlost, ale i navigace podle mapy a dovednost poprat se co nejlépe se všemi úkoly.

Nejlépe závod zvládla v mužské kategorii dvojice Tomáš Petreček a Jaroslav Krajník z týmu Salomon-Suunto. V kategorii žen zvítězila dvojice Karochová-Rambová z týmu EPO, ve smíšených dvojicích předvedla svůj um dvojice Kurz-Paseková z týmu BlackHill. Kompletní výsledky jsou na WEBU pořadatele.

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR