M ČR HROB – horský OB

M ČR HROB – horský OB

Skvělé zázemí, mapy i styl tras ozdobily letošní M ČR v horském orientačním běhu v Jizerských horách. Proběhlo o víkendu 6. – 7. 11. 21. Závodilo se opět ve dvojicích, jak je pro tento sport typické, kombinace mohla být MM, ŽŽ a MŽ. Šlo už o 25 mistrovství v této disciplíně, která také láká čím dál více účastníků.

Trasy mají okolo 20 – 35 kilometrů, podle kategorií (pohlaví a věk). Limit závodu byl 6,5 hodiny pro každou etapu, mapy měly měřítko 1:25 000. Kontroly byly umístěny ve volném pořadí, ale trasa obsahovala i povinný úsek mezi dvěma pevně stanovenými kontrolami. Strategie tedy hrála velkou roli a správné volby postupů vedly k úspěchu.

Na stránce ZÁVODU najdete další detaily o akci a výsledky jsou na webu partnera ČASOMÍRY

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR