M ČR v zimním přírodním víceboji

M ČR v zimním přírodním víceboji

Již po páté letos odstartuje Krkonošský survival, extrémní závod tříčlenných týmů. Tentokrát nově bude pořádán jako mistrovství ČR v zimním přírodním víceboji. V pátek v noci 18. 3. vyběhnou tříčlenné týmy ze zatím neznámého místa (odněkud z Jizerských hor) na 20hodinový závod zimní krajinou. Závodníky čeká mimo jiné 40 kontrol v terénu, brod řeky, přírodní překážková dráha, časovka a přes 20km na běžkách. Kromě úvodního prologu (což je takový malý noční orienťák sloužící k rozdělení startovního pole) jsou všechny aktivity a stanoviště nepovinné, takže záleží jen na fyzičce a zkušenostech, jaká místa ten který tým navštíví a kolik kilometrů během závodu urazí. Kontroly a disciplíny jsou různě bodově hodnocené, a tak v úvahu přichází mnoho kombinací, jak tento závod absolvovat.

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR