MS Adventure Racing 2023 – Jižní Afrika

MS Adventure Racing 2023 – Jižní Afrika

Eastern Cape, Kouga – to je dějiště letošního MS v Adventure Racing. Zúčastní se jej letos nebývalý počet týmů (120), které reprezentují 40 národností. I Češi zde budou mít své zastoupení v podobě 2 týmů.

Prvním z nich je Black Hill, který patří dlouhodobě ke světové špičce a zaujímá přední příčky v top 10. Složení 4-členného týmu je standardně Tomáš Petreček, Jaroslav Krajník, Tereza Rudolfová a Pavel Kurz. Očekává se i letos, že budou patřit k nejlepším a usilovat o umístění vysoko ve výsledkové listině.

Druhým týmem je Czech AR team II, který patří k velmi zkušeným a častým účastníkům světových a evropských závodů. Dosahuje stabilně velmi slušných umístění a má předpoklady reprezentovat naši zemi. Složení týmu je Pavel Štryncl, Michal Horáček, Kateřina Matějů a Marek Navrátil.

Na oba týmy čeká trasa okolo 800 km, která bude rozčleněna na 10 etap. Střídat se budou již tradičně především disciplíny MTB, běh/trek, kajak, lanové aktivity, canyoning, jeskyňaření, plavání. Závod je non-stop, první týmy se v cíli očekávají za 5-6 dnů, limit k dokončení je 9 dnů.

Start závodu je ve čtvrtek 19. října 2023 a v cíli jsou týmy očekávány od 23 do 27. října.

Podrobnosti k závodu jsou na webu https://expafrica.net/arws-world-championships-2023/

Mnoho zajímavých detailů najdete i na FB stránce: https://www.facebook.com/expafrica.net

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR