Na Lysé hoře padaly rekordy!

Na Lysé hoře padaly rekordy!

Teploty kolem nuly, zatažená obloha beze srážek, v noci místy mlha. Takové počasí provázelo sedmý ročník extrémního závodu Renault LH24. Díky těmto příznivým podmínkám nasadili závodníci opravdu svižné tempo. Povrch trati byl po většinu času dobrý, a tak se letos podařilo překonat několik traťových rekordů. Vítězem závodu a mistrem České republiky v zimním horském maratonu jednotlivců se stal Radek Chrobák s úctyhodnými čtrnácti okruhy. O vítězství se přetahovali se Zdeňkem Hruškou, který dosáhl rovněž čtrnácti okruhů. Jen o jeden okruh méně má na kontě bronzový Jaroslav Vicher.

Kategorii mužských štafet ovládli Vít Otevřel s Tomášem Svobodou. Ti se na čele drželi s přehledem po celý závod a sedmnácti okruhy také překonali traťový rekord dvojic.

Také smíšená štafeta překonala loňská čísla. Patnáctkrát obešli lysohorský okruh slovenští sympaťáci Gabriela a Martin Plačkovi.

U žen mohli fanoušci sledovat opravdu vyrovnané výkony. Na první příčce se umístila Petra Ševčíková, která vedoucí roli nepustila po celý závod. Stejně jako ona dosáhla jedenácti okruhů druhá Ivana Šlachtová. Bronz si pak odnesla Kateřina Klepáčová z Frýdku-Místku. V párech mohli diváci sledovat souboj do poslední chvíle, který vyústil ve vítězství dvojice Martina Dvořáková s Barborou Cichou. Vrchol Lysé hory spatřily čtrnáctkrát a zvládly tak třináct a půl okruhu.

Závod se obešel bez vážnějších zranění.

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR