Nejtěžší dobrodružně expediční outdoorový závod pořádaný v ČR – Adventure Race

Nejtěžší dobrodružně expediční outdoorový závod pořádaný v ČR – Adventure Race

Czech Adventure Race – startují v něm čtyřčlenné týmy (min. 1 žena v týmu) na které čeká trať dlouhá přes 400 km a časový limit 75 hodin, jež musí týmy absolvovat non-stop. Trať je v mapě vyznačena kontrolními body, mezi kterými si každý tým hledá optimální postup.

Závod je mezinárodním mistrovstvím ČR v extrémním závodě družstev a je zařazen do evropského poháru AREuroSeries.

Nejedná se o žádnou „masovku“, protože závod kromě ohromné dávky kilometrů a času zahrnuje i více různých disciplín, jejichž zvládnutí vyžaduje širokou přípravu a výbavu. Schéma trasy se skladbou disciplín a délkou vypadalo letos takto:

Startovní listina zahrnovala týmy z ČR, ale také z Finska, Španělska a Polska. Dějištěm CZAR se staly Teplicko-adršpašské skály, Broumovsko a okolí Náchoda a České Skalice.

Nejlépe si poradili s nástrahami trati zkušení domácí závodníci z týmu Salomon-Suunto ve složení Zuzana Weissová, Pavel Štryncl, Jan Císař a Marek Navrátil, kteří zvládli závod za 54h a 20min! Stali se tak Mistry ČR v AR pro rok 2018.

Na druhém místě byl tým EPO/HSK Benecko (Janata, Kubina, Karochová, Herbs) v čase 56h a 15min. Jedná se o poměrně mladý tým s dobrými předpoklady do budoucna, který už nyní předvádí výborné výkony.

Třetím v pořadí byl tým EKP EPO Rockpoint Klacky.cz (O. Skripnik, Ryantová, Kotyk, Goder) v čase 57h a 55min, kterému se podařilo zúročit své zkušenosti a prosadit se i v této mezinárodní konkurenci.

Pro dokreslení atmosféry závodu uvádíme několik fotografií. Zbytek je dostupný na facebooku CZAR

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR