Nejtěžší týmový závod na území ČR proběhl na Kokořínsku

Nejtěžší týmový závod na území ČR proběhl na Kokořínsku

Czech Adventure Race je skutečně nejtěžší týmový závod, který se na území ČR pořádá déle než 10 let. Soutěží 4-členné týmy, v nichž musí být minimálně 1 žena. Tentokrát se týmy utkaly v oblasti Kokořínska v termínu 30.8. – 2.9. 2017. Jde o Mistrovství ČR v AR, kterého se pravidelně účastní kromě českých i zahraniční týmy z dalších evropských zemí. Letos přijely týmy z Finska, Švédska, Slovinska, Dánska, Británie, Polska a Francie. Byla připravena 500km trať s limitem 75 hodin, rozdělena do 12 etap. Na nich se vystřídaly disciplíny jako MTB, běh, OB, kanoe, lezení, inline bruslení, trek a kaňoning. Situaci ztížilo i počasí, které se během závodu rapidně změnilo, když se druhý den propadly teploty z letních 30 stupňů na podzimních 10 doprovázených deštěm.

Pořadí týmů, které zvládly kompletní trasu:

  1. Mutlisport.fi, Finsko, 67h 54min
  2. Salomon PR, Slovinsko/Chorvatsko, 71h 34min
  3. EPO sport nás baví, Česko, 73h 49min
  4. Kompar Xtreme, Česko, 74h 37min

 

Další týmy na 5.-19. pozici dokončily zkrácenou verzi závodu.

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR