Otvírákem outdoorové závodní sezóny je březnový Krkonošský survival

Otvírákem outdoorové závodní sezóny je březnový Krkonošský survival

Zasvěcení už ví, že jde o zimní závod tříčlenných týmů (kat. muži, ženy, mix). Na závodníky čeká nedostatek spánku, zima, neustálé promýšlení postupu mezi kontrolami. Pohybují se jak na sněhem pokrytých vrcholcích hor, tak po kvetoucích loukách v údolích. O to více je závod náročnější. Velmi důležitou roli hraje strategie rozložení sil a doplňování energie.

Jedná se o 20 hodinový scorelauf (volný postup mezi stanovišti), startuje se ve 22:00. Týmy závodí pěšky, a (nebo) na sněžnicích a (nebo) na běžkách v kategoriích muži, ženy a mix. Plní i vložené disciplíny jako lezení, brod řeky, časovky do kopce, přírodní překážková dráha apod. Krkonošského survivalu se mohou zúčastnit muži a ženy starší 18 let.

Letošní závod odstartuje 16. 3. v krásném prostředí hradu Pecka, který se nachází v podkrkonoší. Cíl ale bude jako tradičně na horské chatě Kara v Roudnici v Krkonoších. Závodu byl už po několikáté přidělen statut M ČR v zimním přírodním víceboji a na startu se sejdou jak zkušené ambiciózní týmy české reprezentace, tak i odhodlaní hobby závodníci (celkem max 55 tříčlenných hlídek).

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR