Poněšický survival – tradice od roku 2010

Poněšický survival – tradice od roku 2010

Neexistuje sport pro zdravé a sport pro postižené! Je jen pohyb, který děláte s láskou nebo bez ní! Srdce je nejvytrvalejší sval našeho těla! Bez ohledu na počet končetin! Tím se stává tento projekt šancí pro každého!

Vytrvalost a neúnavnost mnoha srdcí stvořila tenhle závod a bije pro něj od roku 2010.

MYŠLENKOU je integrace paraplegiků do závodu nehandicapovaných. CÍLEM je umožnit oběma kategoriím změřit síly v několika průnikových disciplínách a dokázat tak, že handicap velmi často není problémem těla, ale nedostatkem vůle. Svým pojetím se jedná o unikátní sportovní projekt, který kombinuje „vozíčkáře a choďáky“.

I když se jedná o akci obsazenou jen cca 50 dvojicemi, její dopad je zásadní a pořádání této akce je pro organizátory naplňující o to víc.

Podrobně k akci si přečtěte ZDE

Výsledky jednotlivých kategorií jsou uvedeny na tomto ODKAZE

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR