Poslední let Tomáše Lednika

Poslední let Tomáše Lednika

Rádi píšeme o našich nejlepších sportovcích pozitivní zprávy. Někdy ale přijde bohužel okamžik, kdy osud přinese do našich životů i neštěstí. Letec a paraglidista Tomáš Lednik přišel dne 23/1 2018 o svůj život při tandemovém letu spolu s Američankou Kimberly Ann v Keni (více zde). Ztratil život při tom, co měl nejraději. Málokdo z nás ho znal jinak, než jako mistra paraglidingu, který svými výkony dokázal ohromit. Udivoval ale i svým pozitivním přístupem k životu, znali jsme ho jako věčně usměvavého a ochotného podstoupit cokoli pro dobro věci.

Jako dlouholetý a pravidelný účastník MS extrémních štafet (RedBull Dolomitenmann) dokázal ve své disciplíně vybojovat i titul Mistra světa a vždy pomohl celému týmu k lepšímu výsledku. Byl nesmírně zkušený, nebojácný a měl cit pro svůj sport, jaký může mít jen ten, kdo se paraglidistou narodí. Během více než dvou desítek let se účastnil pod vlajkou ČAES i mnoha jiných soutěží v Česku i zahraničí. Jsme skutečně hrdí na to, že jsme s Tomášem mohli spolupracovat a jsme vděční, že byl součástí našeho týmu.

Rodině a blízkým zde chceme vyjádřit slova podpory a útěchy. Ovšem víme, že nelze najít žádná taková slova, která by dokázala zmírnit bolest a bezmoc, kterou všichni cítíme. Tomáš zůstane navždy v naší „síni slávy“ na příčce nejvyšší!

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR