Red Bull Dolomitenmann – 31. ročník MS v extrémním závodě čtyřčlenných štafet

Red Bull Dolomitenmann – 31. ročník MS v extrémním závodě čtyřčlenných štafet

8. září 2018 se jihorakouské město Lienz opět stalo světovým centrem sportovního dění, pokud jde o závody extrémních štafet. Celých 31 let se závod skládá ze stejných disciplín – běhu do vrchu, paraglidingu, kajaku a horského kola. Pořadí disciplín se sice za ta léta trochu měnilo, ale vždy bylo a je potřeba podat v každé disciplíně vrcholný výkon, chtěl-li nějaký tým v tomto sportovním klání uspět.

Parametry závodu jsou opravdu ohromující. Běh do vrchu měří 12km, ale převýšení, které je nutno překonat, je 2000m! Paragliding obsahuje 2 běžecké přeběhy, kdy musí letec padák pečlivě složit, aby ho mohl opět znovu použít. Na horských kolech musí závodníci překonat trasu o délce 16km se stoupáním 1400 m, navíc sjezd obsahuje úseky prudkého klesání se sklonem až 26%! Kajakáři na závěr do řeky skáčou z 6 m výšky přímo v lodi, během sjezdu mají i slalomové úseky, musí několik set metrů jet proti proudu a provést i tzv. eskymáka.

ČAES letos do bojů nasadila 2 týmy v kategorii PROFI. Tým ČPP Viena insurance group ve složení Jan Janů, Jan Škrabálek, Jan Fojtík a Kamil Mrůzek obsadil skvělou 9. pozici! Navíc v hodnocení národních týmů, které zápolili čistě ve složení závodníku z jedné země, zaujal náš reprezentační tým první místo!

Dalším týmem byl ČEDOK s konečným umístěním na 23. příčce. V tomto týmu jsme nasadili i nováčky, kteří si své velké akce teprve osahávají a jejich čas jistě ještě přijde. Nicméně i tak se v mezinárodní konkurenci vůbec neztratili a výkon je to velmi kvalitní.

Kompletní výsledky jsou ke stažení ZDE

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR