Reprezentat Pavel Paloncý ukořistil na islandském MS v Ultra Spartan Race stříbro!

Reprezentat Pavel Paloncý ukořistil na islandském MS v Ultra Spartan Race stříbro!

Byl to jeho první Spartan Race vůbec. A nebyl by to Pavel, kdyby si nevybral rovnou Ultra verzi, která probíhá po celých 24 hodin. Vše se odehrátlo na Islandu, kde jsou podmínky dost tvrdé samy o sobě. A do toho přibylo ještě 22 překážek na 11 km okruhu. Pokud závodník překážku nepřekonal, dostal jako trest provedení tzv. „angličáků“ – náročných posilovacích cviků. Pavel jich nakonec v průběhu závodu vykonal více než 500, ale i tak se mu podařilo absolvovat celkem 11 okruhů. S délkou skoro 125 km si tedy vybojoval 2. příčku za prvním Joshuou Fiorem ze Spojených Států Amerických, který stejný počet kol zvládl zhruba o 20 minut rychleji. Třetí David Dietrich z Německa také absolvoval 11 okruhů, ale se ztrátou 22 minut na druhého Pavla. Gratulujeme Pavlovi ke krásnému úspěchu!

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR