Španělsko opět po dvou letech dějištěm ME v Adventure Racing

Španělsko opět po dvou letech dějištěm ME v Adventure Racing

V náročném, ale velmi atraktivnín terénu španělských Pyrenejí se letos opět po dvou letech odehrálo mistrovství Evropy AR. Sešlo se tu 25 evropských špičkových týmů, aby bojovaly o titul Mistra Evropy a nejlepší z nich aby si zajistil zároveň volný start na letošním mistrovství světa na ostrově Reunion.

Českou republiku tentokrát zastupoval pouze jeden tým (BlackHill/Salomon/OpavaNet), ve složení Tereza Rudolfová, Jan Obuškevič, Tomáš Petreček a Pavel Kurz.

13 etap závodu zahrnovalo téměř 600 km trati, složené z tradičních disciplín, jako MTB, trekking, OB, kajak, jeskyňaření atp. Nejen délka závodu ale byla pozoruhodná. Také celkovým převýšením se tento závod zapsal velmi silně aktérům do paměti. Závodníci totiž během několika dnů závodu nastoupali v horách přes 20 000 výškových metrů!

 

Nelze se tedy divit, že první tým, estonský ACE Adventure, dorazil do cíle až po 93 hodinách a 27 minutách. Byl těsně následován dalším estonským týmem Seiklushunt AR s časem 93 hodin a 39 minut. V pořadí třetí do cíle dorazil francouzský tým FMR se znatelnějším odstupem v čase 101 hodin a 6 minut. Bohužel těsně pod velkým pódiem nakonec cíle dosáhnul náš reprezentační tým s časem 106 hodin a 3 minuty. Ale lítosti v tomto případě opravdu není třeba, protože toto umístění je opět přesvědčivým dokladem skvělé výkonnosti našich závodníků v porovnání s mezinárodní konkurencí. Dokládá to, že patříme k zemím se silnou základnou, i když ne příliš početnou (a bohužel ne příliš atraktivní pro sponzory :-)) Základní výsledky stručně zde:

  1. ACE Adventure team – 93h 27min (EST)
  2. Seiklushunt AR team – 93h 39min (EST)
  3. Team FMR – 101h 06min (FRA)
  4. BlackHill/Salomon/OpavaNet – 106h 03min (CZE)
  5. Euskalraid – 113h 50min (ESP)
  6. Red Fox AR team – 115h 54min (RUS)
  7. Absolu Raid 46 – 116h 14min (FRA)
  8. ISSY Aventure Occitanie – 120h 44min (FRA)
  9. TUC tri – Absolu Raid – 121h 57min (FRA)
  10. R´ADYS/Endurance life – 127h 06min (GBR)…

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR