Výběh na Praděd – závod s nejdelší tradicí

Výběh na Praděd – závod s nejdelší tradicí

Už před 33 lety se sešli závodníci milující běh v horách na parkovišti rozcestí Hvězda u Karlovy studánky, aby poprvé vyběhli téměř 10 km trať až na vrchol Pradědu. Tak se začala psát historie tohoto závodu, který se koná nejdelší dobu pod křídly našeho sportovního svazu!

Jedinou výjimkou byl rok 2020, kdy se akce nekonala kvůli hygienickým omezením. Ale na to pořadatelé rychle zapomněli a letos opět akci uspořádali stejně, jako v původním formátu před desítkami let. Závod se startuje intervalově a každý běží tzv. za své. Stoupání na trati 9,6 km je 650 metrů! I když nepřibývá příliš mnoho mladých závodníků, stále jsou nejlepší časy seniorů dosahovány okolo 50 minut. Velkou roli hrají aktuální podmínky, protože často je na trati zasněženo, kluzko a mrazivo.

Vítězem v mužích byl Lukáš Novák s časem 50:06 a v ženách Petra Hájková v čase 66:19!

Celkové výsledky a podrobnosti tohoto běhu, který se konal 14/11 2021 hledejte na tomto odkazu

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR