Unikátní poněšický survival opět spojil sportovní svět nehandicapovaných a paraplegiků!

Unikátní poněšický survival opět spojil sportovní svět nehandicapovaných a paraplegiků!

Myšlenkou tohoto závodu je integrace paraplegiků do závodu nehandicapovaných. A to se daří už přes 10 let! Unikátnost závodu vyplývá i z toho, že po celém světě je jen hrstka podobných akcí, kde soutěží handicapovaní v týmu s nehandicapovanými v rovnocenné kategorii. A přitom disciplíny závodu zůstávají a jsou typické pro náš outdoorový sport – jízda na kajaku, na kole, orientace podle mapy v terénu, lezení aj. O to těžší je pro závodníky poprat se se všemi nástrahami závodu a dostat se úspěšně do cíle.

Závod se tradičně koná v areálu Centra sportovní přípravy AMU Poněšice a přilehlém okolí na začátku června. Má 24 hodinový formát, probíhá nonstop a strategii postupu a odpočinku si tým vždy volí sám podle sebe. Závod má i kategorii Akademiků, Open muži, ženy a mix.

Výsledky letošního ročníku 2021 jsou uvedeny na stránce závodu Najde zde i odkazy na fotografie z této akce.

Marek NavrátilINSTITUČNÍ PARTNEŘI

msmt

MŠMT patří mezi ústřední orgány státní správy, v jejichž čele stojí člen vlády ČR, který se zabývá činností ve školství, tělovýchově a práci s mládeží. MŠMT podporuje dotacemi sport v ČR a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR.

cus_

Česká unie sportu je největší střešní a servisní sportovní organizace v ČR. Jsou v ní dobrovolně sdruženy sportovní svazy, sportovní kluby a tělovýchovné jednoty i jejich sdružení. ČUS podpořil ČAES a ČAES děkuje za podporu organizace ADVENTURE OUTDOOR EXTREME SPORTU v ČR